Esztergár L. Utcai Tagóvoda

Bemutatkozik az óvoda

• Óvodánk Uránvárosban a város minden pontjáról jól megközelíthető helyen található.
  • Öt csoportban fogadjuk a gyermekeket, melyek a gyermekek igényeihez igazodva lettek berendezve. A szülőnek választási lehetősége van vegyes vagy azonos életkorú csoportba járatni gyermekét.
  • Kiemelt jelentőséget tulajdonítunk a szabad játéktevékenységnek, gyermeki személyiségfejlesztésnek, az egyéni képességek kibontakoztatásának, tehetséggondozásnak, a felzárkóztatásnak, esélyegyenlőség biztosításának. Ennek érdekében kialakításra került egy fejlesztő szoba is, melyet az utazó gyógypedagógusok, logopédus és az óvónők egyaránt használnak.
  • Nagyon fontosnak tartjuk a szülőkkel való együttműködést, együttnevelést. Rendszeres tájékoztatást adunk a gyermek fejlődéséről. örömeiről, problémáiról.
  • Nevelési módszereink hatékonyan biztosítják a gyermekek sokoldalú, kiegyensúlyozott és komplex fejlesztését, melynek végső célja a gyermekek iskolai életre való felkészítése.

Dolgozóink

Óvodapedagógusaink folyamatosan továbbképzéseken vesznek részt, többen rendelkeznek másoddiplomával, szakvizsgával. Az ő munkájukat szakképzett dajkák, pedagógiai asszisztensek - szükség esetén pszichológus, gyógypedagógus, logopédus is - segítik a mindennapok során.

Az óvoda épülete és udvara

• 4 nagyméretű és 1 kisebb alapterületű, világos csoportszobában fogadjuk a gyermekeket.
  • Minden csoportszobához külön öltöző és mosdó tartozik.
  • Változatos, élményekben gazdag, mozgástapasztalatokat és tevékenységeket nyújtó udvari környezetet biztosítunk, barátságos légkörben, bővülő tárgyi feltételekkel, mely az egyéni igényeket is kielégíti.
  • A játék és eszközkészletünket folyamatosan gyarapítjuk.
  • A jól felszerelt tornateremben mindig szívesen tornáznak a gyerekek.

Szolgáltatások a 2023-2024-es nevelési évben

• Zenés angol
  • Ovi-Sakk
  • Gyermek aerobic

Programok

• Színes programok óvodán belül és kívül (Hangoló, Bóbita Bábszínház, Harmadik Színház, Könyvtárak, Múzeumok látogatása, Zsolnay Negyed programjain részvétel...)
  • Kirándulások (óvodai szintű ill. csoportos kimozdulások)
  • Hangulatos óvodai ünnepek: Mikulás, Adventi ünnepkör, Farsang, Március 15., Húsvét, Anyák napja, Évzáró, Kölyöknap

Szülői vélemények az óvodáról

„Az óvónők elfogadóak, türelmesek, nagyon kreatívak, és a gyermekek megkapják az életkoruknak megfelelő, egyéni odafigyelést.”

„Az óvodai rendezvények minden évben nagyon színvonalasak voltak, a dolgozók hozzáállásának, tudásának és az óvoda felszereltségének köszönhetően, ami a gyermeknek nagy élményt jelentett.”

Látogassanak el hozzánk, ismerkedjenek meg velünk!