Magyar L. Utcai Tagóvoda

„A jó óvoda az, ahol nyugalom van, de nem csend és fegyelem.
A jó óvoda az, ahol legfőbb érték minden gyerek kíváncsisága,
kezdeményezése, de főleg játéka, mint a nem tudatos tanulás folyamata.
A jó óvoda az, ahol a ráfigyelés, az odafigyelés, a gyermekeknek lehetőség, a felnőtteknek kötelesség…”(Hűvös Éva)

Óvodánk Uránváros csendes övezetében helyezkedik el, hatalmas zöld területtel körülvéve. Gyönyörű parkosított udvarunk van, mely sokféle tevékenységre ad lehetőséget (mozgás, játék, felfedezés, megismerés, tapasztalatszerzés). Három vegyes életkorú csoportban várjuk a gyermekeket, intézményünk népszerű a családias légkört fontosnak tartó szülők számára.

Kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy minden gyermek szeretetteljes környezetben töltse napjait, biztonságban érezze magát. Törekszünk arra, hogy a hozzánk járó óvodások nyitott, másokat elfogadni tudó, önálló, kreatív, problémahelyzeteket megoldani tudó iskolásokká váljanak.

A gyermekek értelmi fejlődését sokszínű tevékenységgel segítjük: Kísérletezünk, felfedezünk, mesélünk, verselünk, énekelünk, rajzolunk, festünk. A vegyes életkorú csoportoknak köszönhetően a téma iránt érdeklődő kisebbek is részt vehetnek a foglalkozásokon. Tehetséggondozó műhelyünkben lehetőség van a kiemelkedő képességek kibontakoztatására.

Különösen fontos számunkra:

• a mozgásfejlesztés: a mindennapos tervezett mozgás mellett  a nagycsoportos gyermekek részt vehetnek a nyolc hetes vízhez szoktató programon a Bánki Uszodában. Emellett sokat kirándulunk.
  • környezettudatos magatartás alakítása: Madárbarát és Zöld Óvoda vagyunk
  • az állatasszisztált foglalkozások: kutyaterápiás fejlesztéseket szervezünk mindhárom csoportban.
  • a madarak ismerete és szeretete: Madarász ovi foglalkozásokat szervezünk a nagycsoportos gyermekek számára, ezzel is gazdagítjuk a környezettudatos nevelést.

További képeket óvodánk életéről a "Galéria" menüpontban találhatnak.

Szülők mondták rólunk:

„Az óvodában dolgozó felnőttek kedvesek, közvetlenek, együttműködők.”

„Szeretetteljes, családias légkör jellemzi az óvodát.”

„A foglalkozások nagyon változatosak, ötletesek.”

„A beszoktatásnál figyelembe vették a kéréseinket, így zökkenőmentes volt.”

„Tetszik a megújulás képessége: szebb környezet, felújítások, óvónők nyitottsága az újdonságok felé, állandó önfejlesztés igénye.”

„Tetszik, hogy nagycsoportos gyermekem a csendes pihenő közben felkelhet rajzolni, míg a kicsik alszanak.”

„Minden ünnepség, közös program kellemes élmény volt.”