
Zöld óvodánkban zöld szemlélettel neveljük a gyerekeket. A kicsiknek így természetessé válik a környezetük védelme. Odafigyelünk a szelektív hulladékgyűjtésre, védjük a természetet, a vizeket, az állatokat és a növényeket.
Hisszük, hogy már óvodáskorban el kell kezdeni a gyermekeket környezettudatosan, zöld szemléletben nevelni. Olyan szokások, viselkedési formák megalapozásával, azon képességek tudatos fejlesztésével, amelyek szükségesek a környezettel való harmonikus kapcsolat és környezettudatos életvitel kialakításához. Az Ajtósi Dürer utcai óvoda ezt a nemes küldetést vállalta fel.
A mindennapokat átitatja a környezetvédelemre, egészséges életmódra, a tudatos fogyasztásra nevelés az óvodánkban.
Számos zöld foglalkozást tartunk az intézményben. Az óvodapedagógusok olyan módszereket alkalmaznak, melyek segítik a tanulási környezet megteremtését, a tanulás tanulásának megvalósítását.

A szülőket is ösztönözzük a környezetvédelemre. Például lehetőséget kapnak arra, hogy a lemerült elemeket behozzák az óvodába, és mi továbbadjuk újrahasznosításra. Arra kérjük őket, hogy ne használjanak nejlontáskát, helyette szövettáskát vigyenek bevásárláshoz. Rendszeresen szervezünk papírgyűjtést, kupakgyűjtést. Hiszen a helyes szokások kialakításában a felnőttek mintája meghatározó. A szülői aktivitás és az óvodai, óvodapedagógusi minta együttesen, egymást erősítve formálja a gyermekek környezettudatos magatartását, alapozza meg környezetbarát szemléletüket.
-
gyermek-és természetbarát jegyek - bútorok, tároló kosarak, játékok, világítás
-
élhető és élvezhető legyen - virágok, növények és színeik megjelenése
-
növényápolás, állatgondozás
-
Óvoda udvarok kialakítása
-
biztonságos játékeszközök – többféle mozgásforma végzése
-
megfelelő, nem mérgező növények ültetése
-
Pancsolás, árnyékolás biztosítása nyáron
-
Ivó kút
-
minden csoportnak saját kert rész kialakítása
-
növénygondozás, növény fejlődésének nyomon követése
-
gyermek méretű kerti szerszámok használata
-
Szelektív hulladékgyűjtés
-
Kirándulások szervezése a természetbe, látogatások szervezése az épített környezetünkbe
-
Természet-és környezetvédelem „zöld" jeles napjainak – Állatok napja, Víz Világnapja, Föld napja stb. - beépítése a csoport tevékenységrendszerébe
-
Madarász program több csoportban
-
Madáretető, madárodú elhelyezése az udvaron
-
Óvodai benti programok és kinti kirándulásos programok (megfigyelések, etetések, gyűrűzések stb.)
|