Csak természetesen!

Óvodánk az örökös Zöld óvoda pályázat cím elnyerésére készül az idei évben, ezért a csoportszobák zöldítését és természetsarok kialakítását tűzte ki célul, mint még hiányterületet.

A megpályázott terület:

8. Csoportszoba zöldítés, növények beszerzése, természetsarok kialakítása.

A támogatás elnyerésével ezt sikerült megvalósítanunk, és így ezt a hiányosságot pótolnunk.

A pályázaton nyert támogatásból sikerült a Mömax áruházban beszerezhető polcokkal és tároló dobozokkal megvalósítanunk a természetsarkok kialakítását az óvodánk csoportszobáiban. A kialakított természetsarkokban napi rendszerességgel vizsgálódhatnak a gyerekek, ill. a csoportos foglalkoztatási formában növényeket és állatokat gondozhatnak az óvodapedagógusok az érdeklődő gyerekekkel, a négy évszak adta tartalmak feldolgozásakor a már kialakított gyűjteményeket folyamatosan bővíthetik, és a polcok a gyűjtőmunkáknak is helyet adnak.