Ajtósi D. Utcai Tagóvoda

Óvodánk szolgáltatásai

Az óvoda keretein belül:

* Így tedd rá! - népi játék és néptánc oktatás a nagycsoportosoknak

* Mozgáskotta - mozgásfejlesztés a nagycsoportosoknak Ági óvónénivel

Ingyenes úszásoktatás tanfolyam a nagycsoportos gyerekeknek, a Bánki Iskola uszodájában.

* Törpicur foci a 2012-es korosztálynak a Radnóti óvoda Ovifoci pályáján.

Sószoba csoportonként heti 1-2x fél óra.

Ovisaink számára olyan sószobát hoztunk létre, amelyben a kristálysó lámpák, kristálysó téglák, és egy só ionizátor segítségével, a sóbarlangok levegőjéhez hasonló hatású egészséges klímában, alkalmanként fél órákat töltünk el közösen.

A sóterápiát, különböző fejlesztő foglalkozásokkal, zene-mesehallgatással varázsoljuk élvezhetővé!

Logopédiai foglalkozások az 5 év feletti gyermekeknek

Középső - nagycsoportos gyermekeinket a téli időszakban (igény esetén) korcsolyázni visszük.

Madarász Óvoda foglalkozásokon a nagycsoportosok előszeretettel vesznek részt, s nagyon sokat tanulnak a környezetvédelemről, természetről.

Igyekszünk Számukra minden lehetséges alapot megadni ahhoz, hogy iskolai tanulmányaikat megfelelően felkészülve, élményekkel gazdagon kezdhessék meg!

Az idei tanévtől, egészségnevelőnk közreműködésével egyre nagyobb szerepet kap az egészségprevenció. A preventív életszemléletre való törekvést igyekszünk Ovisainkban, - a nevelési tervezetbe csempészve - tudatossá varázsolni.

* Hangoló előadás - évente 3 alkalommal

Az előadások bemutatása a gyermekek közreműködésével, játékosan, látványos díszletek között, bábokkal, jelmezekkel, megzenésített versek segítségével - történik.

Nevelési időn kívüli-, délutáni órákban zajló ingyenes szolgáltatások:

* Ökomenikus hittan hétfőnként 15:15-től.

Nevelési időn kívüli-, délutáni órákban zajló (költségtérítéses) szolgáltatások:

* Játékos angol nyelvoktatás  - Csilla nénivel

* Kosárpalánta edzés - István bácsival