Állatok világnapja -témahét eseményei

10.08.

hétfő délelőtt

Szoborcsoport

„Csoportállat” barkácsolása az udvaron, az újrahasznosítás jegyében, természetes anyagokkal kézműves tevékenységek szervezése, kollektív terepasztal készítése délelőtt, gyűjtőmunka a tevékenységek szerint.

Gyűjtőmunka:

·        Tiszta hulladék: papírdobozok és PET palack-különböző méretben, konzervdobozok,

·        agyag, gyurma, fonál színekben

10.09.

kedd délelőtt

Állatok a nagyvilágban. Interaktív játékba integrált vetítéssel egybekötött beszélgetés a felelős állattartásról, az állatkerti állattartásról.

A Duna-Dráva Nemzeti Park környezeti nevelője Rózsa Anita vezetésével, csoportonként.

10.10. szerda

délelőtt 8-12

Nálad laknak-e állatok?

OVI_ZOO szervezése az óvoda udvarán délelőtt - lehetőség van a saját állatok bemutatására az óvodásainknak.

A „vendég” állatot a saját óvónéniknek előre kérjük jelezni!

délután 17:00

Állatok a nagyvilágban. Családi ki-mit-tud?a felnőtteknek

A Duna-Dráva Nemzeti Park környezeti nevelője Rózsa Anita állatos vetélkedője a családoknak, csoportonként, csapatokkal. Érdeklődőket is várunk!

10.11.

csütörtök délelőtt

Mond, szereted az állatokat?

A felelős állattartásról vetít, beszél, mesél és foglalkozik a gyerekekkel a Kuckó állatkórházból Dr Horváth Éva állatorvos.

10.12.

péntek délelőtt

Állatok testközelben.

Látogatás a Mancs- Rancsra busszal.

Ismerkedés, látványetetés, gondozási feladatok.

Gyűjtőmunka: sárgarépa, szőlő, saláta, alma, tojás, szalmabála,

10.13.

szombat

délelőtt

Állatkerti kaland túra

Családi nap – témazáró nap az állatkertben.

9:00.-12:00 szervezett programmal, azt követően szabad program látványetetésekkel.

Az óvodások belépője és a foglalkozás pályázatból finanszírozott. Az óvodások bérelt busszal mennek.

Kedves Radnóti ovisok!

RAJZOLJ! ALKOSS! PÁLYÁZZ! NYERJ!

A Nyugati Városrészi Óvoda Radnóti M. Utcai Tagóvodája

Rajzpályázatot hirdet az ÁLLATOK VILÁGNAPJA alkalmából,

„Állatok a mesében” címmel.

Élményszerűen a művészeti nevelés eszközeit felhasználva a meserészlet megalkotása a cél. Alkotni szabadon választott technikával A/4, A/3 méretben lehet otthon, vagy az óvodában.

Kérjük feltüntetni: cím, gyermek neve, csoportja, egyéni/ kollektív munka

Beadási határidő:2018.10.10.

Helye: csoportos óvodapedagógusok

Az alkotásokból kiállítást rendezünk a PÉCS ZOO Állatkertben, melyet a látogatók is egy hétig megtekinthetnek.

Eredményhirdetés, díjak átadása a helyszínen: 2018.10.13. 09:30

Helyszín: 7635 PÉCS, ÁNGYÁN JÁNOS U. 1