Magyar L. Utcai Tagóvoda

Kedvcsináló

Kedves Szülők!

Az alábbi időpontokban tartunk nyílt napot óvodánkban:

2019.04.01. hétfő: 10.30-tól 11.30-ig,

04.08. hétfő: 10.30-tól 11.30-ig,

04.13. szombat: 9.00-től 12.00-ig,

04.15. hétfő: 10.30-tól 11.30-ig,

Ezeken a napokon betekinthetnek az óvoda életébe, szombaton pedig minden dolgozóval megismerkedhetnek.

Óvodánk Uránváros csendes övezetében helyezkedik el.

Kis óvodánk népszerű a családias légkört fontosnak tartó szülők számára.

Három vegyes életkorú csoportban várjuk a gyermekeket.

Kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy minden gyerek biztonságban érezze magát, szeretetteljes és családias légkörben töltse napjait. Nagy hangsúlyt fektetünk a mozgásfejlesztésre, egészséges életmódra. Kirándulások, mozgásos játékok, a nagyobb gyermekeknek néptánc és külön mozgásfoglalkozás színesítik a mindennapokat.

A gyermekek értelmi fejlődését sokszínű tevékenységgel segítjük. A vegyes életkorú csoportoknak köszönhetően a téma iránt érdeklődő kicsik is részt vehetnek a foglalkozásokon. A nagyobb gyerekek összevont tevékenységeinek ideje alatt (néptánc, mozgás, nagyobb séták, gyalogtúrák, múzeumlátogatás) a kiscsoportos gyerekeknek az ő életkoruknak megfelelő tevékenységeket biztosítunk (mese, ének, mozgás),

Hangsúlyt kap a gyermekek nevelésében az iskolára való felkészítés. Kísérletezünk, felfedezünk, mesélünk, verselünk, énekelünk, rajzolunk, festünk.

A fentieknek köszönhetően alakul pozitív énképük, kreatívakká válnak, erősödik önbizalmuk, fejlődik problémamegoldó képességük, tehetségük kibontakozik.

Munkánkat a gyermekek felzárkóztatásában pszichológus, logopédus, gyógypedagógus és fejlesztőpedagógus segíti.

A családokkal való kapcsolattartásnak remek színterei a hagyománnyá vált családi programok.

Szülők mondták rólunk:

„Minden ünnepség, közös program kellemes élmény volt.”

„Az óvodában dolgozó felnőttek kedvesek, közvetlenek.”

„Szeretetteljes, családias légkör jellemzi az óvodát.”

„A foglalkozások nagyon ötletesek.”

„A beszoktatásnál figyelembe vették a kéréseinket, így zökkenőmentes volt.”

„A fiamnak nagyon tetszettek az óvó nénik mese-előadásai.”

„Tetszik a megújulás képessége: szebb környezet, felújítások, óvónők nyitottsága az újdonságok felé, állandó önfejlesztés igénye.”

„Tetszik, hogy nagycsoportos gyermekem a csendes pihenő közben felkelhet rajzolni, míg a kicsik alszanak.”

„Szép nagy az udvar, olyan, mint egy park.”

Szülői igény szerint térítésért szervezünk:

• Angol nyelvoktatást
  • Zenés gyermektornát
  • Ovijudo foglalkozást
  • Ovijógát

Térítésmentesen szervezünk:

• Hittant
  • Néptánc foglalkozást

Címünk: 7633 Pécs, Magyar Lajos u. 2.
Telefonszám:  20/312-15-06, 72/251-398
Megközelíthető:
Gépkocsival a PÉTÁV mellett a felüljáróról lekanyarodva. Busszal az uránvárosi járatok PÉTÁV megállójánál.