Magyar L. Utcai Tagóvoda

Kedvcsináló

Kedves  Szülők, Érdeklődők!

Az alábbi időpontokban tartunk nyílt napokat

Óvodánkban:

március 10-én   9.00 órától  12 óráig,

március 19-én, 26-án,

április 9-én és 16-án:

10.30-tól   11.30-ig.

Betekinthetnek Óvodánk életébe,

szombaton ( márc.10-én) pedig minden

dolgozóval megismerkedhetnek.

Várjuk a Kedves  Érdeklődőket!

Változás!

Tisztelt Szülők!

2017. szeptember 1-től változik az étkezés lemondásának menete.  Központi e-mail címet és telefonszámot hoztunk létre a 11 tagóvoda részére, melyek a következők:

E-mail: lemondas@nyugatiovoda.hu

Telefon: +36 30/591-0053

A megrendelendő és a visszatéríthető étkezési adagszámok pontos megállapításához szeptembertől csak és kizárólag a fenti elérhetőségeken tudják gyermekeik hiányzását illetve felgyógyulását jelezni. A bejelentések feldolgozása központilag történik, az óvodapedagógusok és a dajkák a hozzájuk beérkező információk időre történő továbbadását nem tudják megoldani, ezért fontos, hogy ne csak náluk, hanem a lemondas@nyugatiovoda.hu e-mail címen, vagy a +36 30/591-0053 telefonszámon is jelezzék gyermekük távollétét (visszatérését).

A másnapi ebéd megrendeléshez csak a reggel 9 óráig beérkező bejelentéseket tudjuk figyelembe venni! A telefonvonal reggel 7 órától 9 óráig lesz elérhető! A jelzéseket elsősorban e-mailen várjuk! Alapinformációk, melyeket feltétlenül szükséges feltüntetni: gyermek neve, óvodája, csoportja, a távollét időtartama (-tól-ig).

Megértésüket köszönjük!

Kedves Szülők, óvodánkkal Ismerkedők!

Szeretettel várjuk óvodánkban gyermekükkel együtt minden nap 15 óra után egy kis ismerkedésre.

Érdeklődés esetén óvodánk életéről a

• Nyugati Városrészi Óvoda Magyar Lajos Utcai Tagóvodája Pécs Sárga csoport
  • Magyar Lajos Óvoda Piros Csoport
  • Magyar Lajos Óvoda Kék csoport Facebook címeken tájékozódhatnak.

Óvodánk Uránváros csendes övezetében helyezkedik el.

Kis óvodánk népszerű a családias légkört fontosnak tartó szülők számára.

Három vegyes életkorú csoportban várjuk a gyermekeket.

Kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy minden gyerek biztonságban érezze magát, szeretetteljes és családias légkörben töltse napjait. Nagy hangsúlyt fektetünk a mozgásfejlesztésre, egészséges életmódra. Kirándulások, mozgásos játékok, a nagyobb gyermekeknek néptánc és külön mozgásfoglalkozás színesítik a mindennapokat.

A gyermekek értelmi fejlődését sokszínű tevékenységgel segítjük. A vegyes életkorú csoportoknak köszönhetően a téma iránt érdeklődő kicsik is részt vehetnek a foglalkozásokon. A nagyobb gyerekek összevont tevékenységeinek ideje alatt (néptánc, mozgás, nagyobb séták, gyalogtúrák, múzeumlátogatás) a kiscsoportos gyerekeknek az ő életkoruknak megfelelő tevékenységeket biztosítunk (mese, ének, mozgás),

Hangsúlyt kap a gyermekek nevelésében az iskolára való felkészítés. Kísérletezünk, felfedezünk, mesélünk, verselünk, énekelünk, rajzolunk, festünk.

A fentieknek köszönhetően alakul pozitív énképük, kreatívakká válnak, erősödik önbizalmuk, fejlődik problémamegoldó képességük, tehetségük kibontakozik.

Munkánkat a gyermekek felzárkóztatásában pszichológus, logopédus, gyógypedagógus és fejlesztőpedagógus segíti.

A családokkal való kapcsolattartásnak remek színterei a hagyománnyá vált családi programok.

Szülők mondták rólunk:

„Minden ünnepség, közös program kellemes élmény volt.”

„Az óvodában dolgozó felnőttek kedvesek, közvetlenek.”

„Szeretetteljes, családias légkör jellemzi az óvodát.”

„A foglalkozások nagyon ötletesek.”

„A beszoktatásnál figyelembe vették a kéréseinket, így zökkenőmentes volt.”

„A fiamnak nagyon tetszettek az óvó nénik mese-előadásai.”

„Tetszik a megújulás képessége: szebb környezet, felújítások, óvónők nyitottsága az újdonságok felé, állandó önfejlesztés igénye.”

„Tetszik, hogy nagycsoportos gyermekem a csendes pihenő közben felkelhet rajzolni, míg a kicsik alszanak.”

„Szép nagy az udvar, olyan, mint egy park.”

Szülői igény szerint térítésért szervezünk:

• Angol nyelvoktatást
  • Zenés gyermektornát
  • Ovijudo foglalkozást
  • Ovijógát

Térítésmentesen szervezünk:

• Hittant
  • Néptánc foglalkozást

Címünk: 7633 Pécs, Magyar Lajos u. 2.
Telefonszám:  20/312-15-06, 72/251-398
Megközelíthető:
Gépkocsival a PÉTÁV mellett a felüljáróról lekanyarodva. Busszal az uránvárosi járatok PÉTÁV megállójánál.