Név: Nyugati Városrészi Óvoda Radnóti Miklós Utcai Tagóvodája

Tagóvoda vezető: Lóki Zoltánné

Cím: 7633 Pécs, Radnóti M. u. 4.

Tel./Fax:72/255-815; Mobil:+3630/779-4682

Email: radnotiovi@nyugatiovoda.hu

Honlap:  www.nyugatiovoda.hu

5 csoportos óvodánk kétszintes felújított épületben, Uránvárosban található. A homogén szerkezetű csoportokba 126 óvodás jár, biztosított az egyéni bánásmód, a tehetséggondozás.

Az óvoda tömegközlekedéssel, autóval jól megközelíthető, a parkolás ingyenes. Felújított játszóudvarunkon a csoportoknak külön zöld területű udvarrésze van babaházzal, mászókákkal, hintákkal, homokozókkal, csúszdákkal, pollyball-al, mozdonyokkal és Ovi-Foci pályával. Ovi-foci pályánkon egész nap lehetőség van a szervezett és a szabad mozgásra, labdajátékokra. Bringabarát óvodánkban népszerűsítjük a kerékpáros közlekedést.

Nevelőtestületünk 10 óvodapedagógusból áll, munkánkat 2 pedagógiai asszisztens segíti. Fejlesztőszobánkban differenciált fejlesztés, logopédiai ellátás van. A gondozást 6 szakképzett dajka segíti. Az udvari munkákat 1 udvaros végzi.

Inger gazdag környezetet biztosítunk természetes anyagokkal, gyermekmunkákkal, mely jól tükrözi vizuális szemléletünket. Környezettudatos magatartásunkkal, zöld óvodai programunkkal pozitív mintát nyújtunk az ökológiai szemléletformálásra. Óvodaudvarunkon „madárbarát mintakert tanösvényt” hoztunk létre. Minden csoportban zöld sarok és akvárium van, az emeleten akvárium és terrárium, az udvaron teknős medence, komposztálók, gyógynövény- és fűszerkertek, két ivókút, fedett udvarrészek, esővízgyűjtő hordók, melegház, fantasztikus farakások, süntanya, darázsgarázs, békavár, madárodúk, etetők és itatók mind segíti a gyerekeket a külső világ tevékeny megismerésében. „Bringa barát” óvodánkban támogatjuk a kerékpárral érkezőket. Zöld folyosón „Zöld óvodások vagyunk”-ovigaléria található gyerekmunkákkal. Zöld szertárunk és – könyvtárunk segíti a zöld óvodai szemlélet megalapozását kisgyerekkorban.

„Varázspálca a Radnóti M. Úti Óvodásokért Alapítványunk” támogatja nevelő-oktató munkánkat, a balesetmentes, esztétikus környezet kialakítását.

Programok:

Nyílt szülős: Terményfesztivál, Márton nap, Farsang, Anyák Napja, Gyermeknap, Ballagás, Társadalmi munka az óvoda udvarán

Óvodai: Mikulásvárás, Adventi hetek, húsvét,

Zöld programok: őszi kirándulás, Állatkert látogatása, Egészséghetek és Ficánka sportnapok évszakonként, Erdei iskola, Víz világnapja, Föld napja, Madarak és fák napja kirándulással, szelektív hulladékgyűjtés, „Ne vásárolj semmit!” nap, Kutya terápia, Öko-kuckó foglalkozások, Madárkarácsony, papírgyűjtés

Mindennapi lehetőségek: növény- és állatgondozás, kerti munka, iskolai programokon való részvétel, múzeumlátogatás, könyvtárlátogatás, kirándulások, Bozsik program, Törp foci,

Nevelési időn kívüli lehetőségek: vízhez szoktatás, néptánc, bábszínház, angol, zeneovi